کد خبر: 213 | زمان مخابره: ۲۰:۰۶:۱۰ - چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 917 | Print this post |

دهه فجر مبارک باد

۲۹ ساله شدیم فجر انقلاب طلوع بی غروب پیروزی

تمام جغرافیای جمهوری اسلامی ایران نورباران شده و مردم در کوی و برزن، شهر و روستا، دور و نزدیک چراغانی کرده اند….
۲۹ ساله شدیم فجر انقلاب طلوع بی غروب پیروزی
تمام جغرافیای جمهوری اسلامی ایران نورباران شده و مردم در کوی و برزن، شهر و روستا، دور و نزدیک چراغانی کرده اند دلهای آفتاب خورده شان را به یاد آن روزهای شور و شعور و شب های بهاری حضور. و برای همین تلاطم شیرین است که صدها خبرنگار و تصویربردار خارجی به ایران آمده اند تا جشن ۲۹ سالگی ایران اسلامی را برای جهانیان منعکس کنند.
به گزارش خبرنگار کیهان، این روزها آهنگ حرکت و زندگی مردم کشورمان طعم شیرین یادبود و بزرگداشت سالهای استقامتی را به خود گرفته که در بهار بهمن ۵۷ و با دم مسیحایی و نفس قدسی مردی از تبار رسول الله(ص) ثمره داد و انقلابی به بلندای آفتاب عالم تاب اسلام، در جهان جوانه زد، تا امروز و در ۲۹ سالگی فرخنده ترین و تاثیرگذارترین انقلاب تاریخ معاصر، به جشن روزهای شکوه و عزت لبخند بزنیم و بر آن روان پاک و مطهر وبه آن روح خدا، سلام و صلوات بفرستیم.
مراسم آغاز جشن انقلاب همزمان در ۵۰۰ شهر کشور
بر اساس این گزارش خبرنگاران رسانه های جمعی از سرتاسر جهان برای پوشش مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی به ایران آمده اند. مسئول کمیته اجرایی مراسم ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به حضور بیش از ۳۵۰ خبرنگار و تصویربردار خارجی برای پوشش مراسم دهه فجر در ایران، گفت: افتتاحیه دهه فجر امسال در روز ۱۲ بهمن و در ساعت ۳۳٫۹ دقیقه در حرم مطهر امام خمینی(ره) و همزمان در ۵۰۰ شهر کشور با به صدا درآمدن سوت کارخانجات قطارها، کشتی ها همچنین بانگ ناقوس کلیساها و کنیسه ها و آوای صوت قرآن از مساجد و …برگزار می شود.
صباغ از برگزاری برنامه های ویژه متنوع در سراسر کشور در دهه فجر خبر داد و افزود: برنامه های دهه فجر با برگزاری مراسم ۱۲بهمن ماه ویژه بزرگداشت لحظه ورود تاریخی امام خمینی(ره) به میهن اسلامی با حضور بیت معظم حضرت امام(ره) و حاج سیدحسن خمینی یادگار ارزشمند امام در مرقد مطهر امام راحل، آغاز خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه امسال روز ۱۲ بهمن مصادف با جمعه است، گلبانگ انقلاب در ساعت ۹صبح روز ۱۳ بهمن در سراسر کشور نواخته می شود.
میهمانی لاله ها در ۱۷ هزار گلزار شهدای کشور
صباغ همچنین تصریح کرد: مراسم میهمانی لاله ها بعدازظهر امروز در گلزار شهداء بهشت زهرا و گلزار شهداء ارامنه در تهران با حضور ریییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و همزمان در ۱۷هزار گلزار شهدای سراسر کشور برگزار می شود.
در این مراسم ضمن اجرای برنامه ها و یاد و خاطره شهیدان گرانقدر و والامقام مزار شهیدان در سراسر کشور توسط بالگردهای هوانیروز گلباران می شوند و پس از اجرای مراسم مردم با حضور بر مزار شهیدان با آنان تجدید میثاق خواهند نمود.
رییس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور هم از برگزاری جشن های باشکوه انقلاب در ۳۰ هزار مسجد سراسر کشور خبر داد.
حجت الاسلام سلیمانی با توجه به نقش تعیین کننده مساجد در انقلاب اسلامی، گفت: بی تردید پیروزی انقلاب اسلامی بدون نگاه به مساجد قابل تفسیر و تبیین نیست و ما برای تداوم انقلاب نیازمند پیوند با مساجد هستیم.
برگزاری بیش از ۲۳هزار برنامه ویژه بانوان
رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: تا به حال ۱۵ استان کشور و ۲۹دستگاه اجرایی برنامه های ویژه بانوان را در دهه فجر به این کمیته اعلام کرده اند. طبیب زاده از تدارک ۲۳هزار و ۵۸۴ برنامه ویژه بانوان در دهه فجر در سراسر کشور خبر داد و افزود: بسیج با ۱۸۵ برنامه و سپاه با ۱۱۰ برنامه از فعال ترین ارگان هایی بوده اند که با کمیته زنان تعادل داشته اند. طبیب زاده همچنین اعلام کرد؛ استان فارس با ۳۷۰۶ برنامه و آذربایجان شرقی و مرکزی و گلستان نیز جمعاً با ۱۵۱۹ برنامه جزء پرکارترین استان های کمیته زنان در تدارک برنامه های مختلف ویژه زنان در دهه فجر بوده اند.
طبیب زاده در ادامه اهم برنامه های کمیته زنان را تشریح کرده و برنامه «بسیج مبارزه با فقر و محرومیت زدایی» را که با مشارکت بسیج انجام گرفته یکی از مهم ترین برنامه های کمیته زنان برشمرد.
مسئول کمیته بانوان برگزاری نشست واحد بانوان سپاه انقلاب اسلامی را در ۳۰ استان کشور از دیگر برنامه های کمیته زنان اعلام کرد و افزود این برنامه نشست نسل اول انقلاب با نسل سوم انقلاب است که در آن به تبیین نقش زنان در انقلاب اسلامی پرداخته می شود و با هدف آشنایی نسل سوم انقلاب با رویدادها و خاطرات نسل اول انقلاب برگزار خواهد شد.
نمایشگاه ویژه انقلاب
در ۸کشور جهان
مسئول کمیته بین الملل ستاد دهه فجر نیز یادآور شد: ۱۳۶ سفارتخانه و ۶۳ رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درکشورهای مختلف فعال هستند و عهده دار اجرای برنامه های بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران شده اند.
دکتر مصطفوی با اشاره به اینکه دهه فجر امسال در ۸ کشور جهان نمایشگاه ویژه برگزار خواهد شد، گفت: در الجزایر هفته فرهنگی برگزار خواهیم کرد که در آن ابعاد مختلف فعالیتهای هنری، علمی، رسانه ای وانتشاراتی جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته می شود.
وی اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب با تازه های نشر وکارهای تحقیقاتی بازتاب علمی کشور خواهد بود.مسئول کمیته بین الملل ستاد دهه فجر گفت؛ همچنین سفارتخانه ها فیلم های مناسب داخل کشور را با زیر نویس به نمایش خواهند گذاشت.
مصطفوی خاطرنشان کرد: هر سال در دهه فجر روز ملی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور طی مراسمی جشن گرفته میشود و از مقامات و دیپلمات ها دعوت به عمل می آید که در این جشن شرکت کنند. لذا سعی بر این است که در پایان این مراسم ملی نمایشگاهی از دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مقامات رسمی آن کشور بر پا گردد.
آمریکا، همچنان عصبانی
در حالی که انتشار اخباری از این دست که حاکی از آمادگی وسیع مردم و نهادهای دولتی جمهوری اسلامی ایران برای گرامیداشت هرچه باشکوه تر جشن ۲۹ سالگی انقلاب اسلامی هر روز در حال فزونی گرفتن است، مقام های آمریکایی همچنان در اظهارنظرهایی پراکنده در گوشه و کنار ناراحتی و عصبانیت خود را از انقلاب۱۹۷۹ (۱۳۵۷) در ایران به نمایش می گذارند.
به عنوان نمونه «زی بیگنیو برژینسکی» مشاور امنیت ملی کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا دیروز از اینکه چرا آمریکا و ایادی آن نتوانسته اند با یک کشتار وسیع جلو راه انقلاب ایران را سد کنند ابراز تأسف کرده است

امام سجاد علیه السلام   بحارالأنوار جلد ۵۲ صفحه ۲ / . همه خوبیها را در بریدن طمع از آنچه در دست مردم است دیدم


هاستینگارسال نظر


آخرین خبرها


http://www.mspsoft.com Published